İzmir Ekonomi Üniversitesi Blackboard İşbirliği

0
288

2015-2016 akademik yılında İzmir Ekonomi Üniversitesi ‘eğitimde mükemmellik’ stratejik hedefi çerçevesinde Blackboard Learn ile işbirliğine başlamıştır.

Blackboard Learn, öğretim elemanlarının gerek ders-içi gerekse ders-dışı etkinlikleri tasarlamasını ve uygulamasını sağlayan ve böylece eğitim-öğretim faaliyetlerinin geliştirilmesine katkıda bulunan, internet tabanlı bir öğrenme yönetim sistemidir. Blackboard Learn ile öğretim elemanları; öğrenciler ile çevrimiçi iletişim kurabilmekte, ders materyallerini öğrencilerle paylaşabilmekte, sınav ve ödevler tasarlayabilmektedir.

Blackboard öğrenme yönetim sistemi ile öğrenciler, kayıtlı oldukları derslerin materyallerine, internet erişimi olan her ortamdan diledikleri saatte erişebilmekte, forum, blog, tartışma panosu gibi etkileşimli ortamlarda öğretim elemanları ve diğer öğrencilerle ile iletişim kurabilmektedirler.

Blackboard, yüzyüze ders ortamlarını destekleyici ve/veya uzaktan öğretim programlarında içerik sağlayıcı olarak etkin bir biçimde kullanılabilmektedir.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here