Kadir Has Üniversitesi’ne En İyi Blackboard Kullanıcısı Ödülü’ verildi.

0
159

Dünyanın önde gelen üniversitelerinde tercih edilen e-eğitim, uzaktan eğitim teknolojileri ve çözümleri şirketi Blackboard tarafından, kullanıcı sayısı, kullanım süresi, öğrenci ve eğitmenlerin adaptasyonları gibi bir çok kriter göz önüne alınarak Kadir Has Üniversitesi’ne ‘En İyi Blackboard Kullanıcısı Ödülü’ verildi.

Kadir Has Üniversitesi Cibali Kampüsü’nde 28 Kasım 2013 Perşembe günü organize edilen ‘Türkiye Eğitim Liderleri Toplantısı’nda, öğrenme teknolojilerinin gelecek eğilimleri tartışıldı. Gücünü teknolojiden alan öğrenme modelinin avantajlarının vurgulandığı ve kanıtlanmış başarı öykülerinin paylaşıldığı ‘Türkiye Eğitim Liderleri Toplantısı’nda düzenlenen ödül töreninde ‘En İyi Blackboard Kullanıcısı Ödülü’, Kadir Has Üniversitesi adına Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Şirin Tekinay’a, Blackboard Türkiye Ülke Müdürü Ali Ertem tarafından verildi.

Blackboard Learn Sistemiyle öğrenci- eğitmen sinerjisi 

Yenilikçi vizyonuyla paralel olarak Kadir Has Üniversitesi, dünyadaki üniversitelerin yüzde 72’sinin tercih ettiği Blackboard’un karma eğitim metodolojileri arasında yer alan Blackboard Learn sistemini kullanıyor. Öğrenci-öğretim elemanı iletişimini ve etkileşimini sağlayan bir yönetim çözümü olan Blackboard Learn sisteminin içerisindeki ödev, duyuru, tartışma panosu, wiki, blog gibi öğretime dair pek çok araç, öğrenci- eğitmen sinerjisi için gereken kilit araçları barındırıyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here