Blackboard ile uyumlu öğrenmeye uyum sağlama, MEF hikayesi

0
276

Adaptive learning (AL) sistemleri uzun süredir incelenmektedir, ancak eğitimde yakın zamanda yeni bir etki yaratmaya başlamaktadır. Bütün fakültelerde Flipped Learning yaklaşımını benimseyen Flipped University olan MEF, bu sistemlerin entegrasyonuyla da ilgilenmeye başladı.

Her AL platformunun kendi UI ve UX tasarımı vardır. Zaten bir LMS’yi öğrenmek, yepyeni bir platformun nasıl çalıştığını anlamak, öğrenmeye yönelik öğrenci motivasyonunu engelleyebilir. Dünyadaki LMS platformunun tercih edilenlerinden biri olan Blackboard Learn, AL platformlarının çoğunda entegrasyon seçeneklerine sahiptir. Bu entegrasyon, öğrenciler için öğrenme görevlerine ve deneyimlerine daha fazla odaklanmayı ve odaklanmayı kolaylaştırır.

Katı ve yaygın olarak kullanılan bir LMS’ye sahip olmak avantajlı olsa da, bir kurum için AL sistemlerinin uyarlanmasında hala zorluklar vardır. Eğitmenlerin bireysel olarak benimsenmesi, platform için ek ücret ödedikleri için öğrenci direnciyle sonuçlanır. Öğrenciler ödemeyi reddettiklerinde, Eğitmen ders tasarımını uygulayamaz.

MEF’de, AL eğitmenleri ile ilk temas bazı eğitmenlerin bireysel çabaları sayesinde oldu. Potansiyelimizi gördükten sonra, bu yarıyılda deneme için farklı platformlar sorduk ve şimdi iki büyük platforma sınırsız erişime sahip olduk ve bunları bir Kurum olarak ödemeye söz verdik. Yaklaşık 20 derste (toplamın% 5’i) AL kullanıyoruz ve bu platformların etkililiğini anlayabilmek için altı düzeyde ACUE Etkili Uygulama Çerçevesi © kullanacağız: fakülte katılımı, fakülte öğrenimi, fakülte uygulaması, öğrenci katılımı, ders seviyesi öğrenci sonuçları ve kurumsal sonuçlar.

Kaynak: https://bbtlceurope.com/tlc/sessions/

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here