Bilgi Üniversitesi de LMS olarak Blackboard Learn’u kullanmaya başladı.

0
272

Bilgi Üniversitesi de LMS olarak Blackboard Learn’u kullanmaya başladı.

Kuruluşundan bu yana Türkiye’de birçok ilki gerçekleştiren İstanbul Bilgi Üniversitesi, 2006 yılında eğitim ve araştırma kalitesini artırmak ve Türkiye’de dünya ile rekabet edebilecek bir üniversitenin olması hedefleriyle dünyanın en büyük uluslararası eğitim ağlarından olan Laureate Education ile uzun vadeli bir işbirliğine gitti ve bu ağın bir parçası oldu.

Laureate International Universities ağının Türkiye’deki ilk ve tek üyesi olan BİLGİ; öğrencilerine, ağa dahil üniversitelerde lisans ve lisansüstü öğrenimi görme fırsatı vermektedir. Aynı anda 150’den fazla kampüste olabilme şansına sahip olan BİLGİ öğrencileri, dünya çapında uluslararası fırsatlar sunan bir eğitim ağının parçası olurlar. Öğrenciler ve fakülte üyeleri uluslararası çift anadal ve çift diploma programlarında yer alabilirler. Fakülteler arasındaki değişim fırsatlarının yanı sıra yurtdışı eğitim ve öğrenci değişim fırsatları birden fazla kurumda öğrenim görmeleri için fırsatlar sunar.

Laureate International üyeliğinin getirdiği avantajlarla Blackboard global anlaşması ile Bilgi Üniversitesi’de LMS olarak BB Learn kullanımına başlamış oldu.

https://lmssupport.bilgi.edu.tr/en/faq/student/student-all/getting-started/

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here