Blackboard’un yeni CEO’su “Dr. William (Bill) Ballhaus” görevine başladı.

0
670

Blackboard’un yeni CEO’su “Dr. William (Bill) Ballhaus” görevine başladı.

Blackboard Inc. William L. Ballhas’u Genel Başkan, Başkan ve İcra Kurulu Başkanı olarak Duyuruyor

Derin İşlemsel Deneyimi ile Müşteri ve Yenilik Odaklı Küresel İşletmeler Sunuyor

Direktör Brian Napack, Yardımcı Genel Başkan Olarak Atandı

WASHINGTON–(BUSINESS WIRE)– Dünyanın lider eğitim teknolojisi şirketi olan Blackboard Inc. bugün Doktor William “Bill” L. Ballhaus’u Genel Başkan, Başkan ve İcra Kurulu Başkanı olarak duyurdu. Blackboard’u 2012 yılından bu yana yöneten Jay Bhatt’ın yerini almıştır. Sayın Bhatt, genel başkanın özel danışmanı olarak hizmet verecektir ve sorunsuz geçişi sağlama taahhüdünde bulunmaktadır.

Dr. Ballhaus Blackboard’a, müşteri ihtiyaçlarını öngörmeyi vurgulayan bir yenilik kültürünü benimseyen CEO olarak hizmet verdiği ve şirketin siber güvenlik, bulut bilişim, mobilizasyon, çevik sistem kurulumu, ERP ve veri analizleri alanlarında portföyünü iyileştirdiği SRA International’dan katılmaktadır. Öncesinde küresel bir hükumet hizmet sağlayıcısı olan DynCorp’un Başkan ve CEO’su olarak hizmet vermiştir. Dr. Ballhaus ayrıca küresel hükumet ve ticaret teknolojisi işletmelerini yönettiği ve kısmi olarak yazılım ile BT’ye odaklandığı BAE Systems, Boeing ve Hughes’ta da kıdemli liderlik pozisyonlarında bulunmuştur.

Dr Ballhaus şu sözleri ifade etmiştir; “Blackboard’a katılacağım ve dünya genelindeki milyonlarca insana öğrenmeleri, bağlantı kurmaları, ilerlemeleri ve eğitim sonuçlarını iyileştirmeleri konularında yardımcı olama noktasında ilerlemeye devam edeceğim için heyecanlıyım. Şirket, eğitim topluluğunun teknoloji ve yeni nesil öğretim ve öğrenim araçları konularına ilişkin düşünce şekillerini değiştirmektedir.” “Tüm Blackboard ekibinin, öğrencilere hizmet veren sistemlere ilişkin sofistike bir anlayışın yanı sıra derin bir teknoloji ve endüstri deneyimi vardır. Blackboard’un güçlü temeline katkı sunmak ve kendi adlarına yenilik yapmak adına güvenmeye devam etmekten hoşnut olan öğrenciler ve eğitimciler ile ortaklık kurmak için sabırsızlanıyorum.”

“Blackboard, misyonu ve vizyonu konusunda derin bir tutkuya sahibim ve Blackboard ekibiyle ve geçtiğimiz üç yıl süresince birlikte başardığımız her şeyle çok gurur duyuyorum. Ancak şirketin gelişiminin, potansiyelimizi tam olarak gerçekleştirmek adına gelecek yıllarda da aynı hızla devam etmesi gerekmektedir” diye sözlerine devam etmiştir Sayın Bhatt. “Bu bağlamda ve ailemin Boston’dan Washington DC’ye sürekli olarak ödemiş olduğu ücreti göz önünde bulundurduğumuzda Kurul ve ben, şu anın geçişim için doğru zaman olduğu ve Bill’in Blackboard’u bir sonraki büyüme aşamasına taşıyacak doğru lider olduğu konusunda anlaştık. Bill’e özel bir danışman olarak hizmet vermek için sabırsızlanıyorum ve sorunsuz bir geçiş sağlama taahhüdünde bulunuyorum.”

Blackboard Direktörü ve Blackboard’un çoğunluk hissesine sahip Providence Equity Partners Yönetim Direktörü olan ve öncesinde SRA International’ın çoğunluk hissedarı olan Peter Wilde şu sözleri ifade etmiştir; “Geçtiğimiz üç yıllık süreçte Blackboard’un kaydettiği ilerlemeden memnunuz. Jay Bhatt’ın stratejik ve operasyonel liderliği altında derinleştirilmiş müşteri ilişkileri, yeni geliştirilen ürünler, önemli şirket ve teknoloji alımlarının gerçekleştirilmesi, güçlü uluslararası büyüme ve yazılım, teknoloji ve eğitim alanlarında deneyimli yetenekli bir ekibin işe alınması ile yeni bir Blackboard yönelimi şekillendirdik.” “Blackboard bir sonraki büyüme aşamasına girerken Jay ve Kurul, şirketin liderliğinin, operasyonel deneyimi ve aynı zamanda da öğrenci başarısını iyileştirecek teknoloji yeniliğini yönlendirme arzusunun Şirketin mevcut ivmesini hızlandıracağı Bill’e geçişi için şu anın iyi bir zaman olduğu konusunda anlaşmıştır. Bill’i Blackboard ekibine katmaktan memnunuz ve sunacağı katkılar için sabırsızlanıyoruz.”

Ek Kurum Ataması

Şirket ayrıca 2012 yılından bu yana Blackboard direktörü ve Providence’ta Kıdemli Danışman olan Brian Napack’ı Yardımcı Kurul Başkanı olarak atadığını da duyurmuştur. Brian eğitim, teknoloji ve yayına ve hem K-12 ve lise sonrası eğitimdeki sonuçları iyileştirmek adına teknoloji kullanımında zengin bir liderlik deneyimi getirmiştir.

Bill şu sözleri ifade etmiştir; “Brian’ın benim için önemli bir danışmanlık görevi üstlenecek olmasından memnunum.” “Kendisi değerli bir yardımcı olacaktır ve Blackboard ile ben kendisinin eğitim endüstrisindeki kapsamlı deneyiminden yararlanacağız.”

Dr. Ballhaus’a İlişkin Ek Biyografik Bilgiler

Dr. Ballhaus, Davis’teki California Üniversitesinden makine mühendisliği lisansı almış, Master ve Doktorasını ise Stanford Üniversitesi uçak ve uzay bilimlerinde tamamlamıştır. Ayrıca UCLA’daki Anderson Yönetim Enstitüsü’nde de işletme Master’ını tamamlamıştır. Şu an için UCLA Anderson Mütevelli Heyetinde ve Birleşik Devletler Jeo-Uzamsal İstihbarat Yönetim Kurumunda Fahri Direktör olarak hizmet vermektedir. Buna ek olarak Amerika Uçak ve Uzay Bilimleri Enstitüsü’nün de bir Üyesidir.

Brian Napack Hakkında

Brian Napack, Providence Equity Partners’ın Kıdemli Danışmanıdır. Şu an için Blackboard, Ascend Learning ve Burning Glass gibi şirketlerin yönetim kurullarında hizmet vermektedir. 2012 yılında Providence’a katılmadan önce Sayın Napack, yayınları St. Martin’s Press; Farrar Strauss & Giroux; Henry Holt; Bedford, Freeman & Worth ve Scientific American’ı içeren küresel yayın evi Macmillan’ın başkanıydı. Walt Disney Company, ThinkBox ve Simon & Schuster gibi şirketlerde eğitim, yayın ve medya alanlarında kıdemli roller üstlenmiştir ve lider bir yönetim danışmanlığı firması olan L.E.K. Consulting’in ortaklığını yapmıştır. Sayın Napack ayrıca yeni doğanların ve bebeklerin yaşamlarını iyileştirmeye adanmış olan ulusal bir danışmanlık kuruluşu olan Zero to Three Yönetim Kurulunda da yer almaktadır.

Blackboard Inc. Hakkında

Blackboard, dünyanın lider eğitim teknolojisi şirketidir. Geleneksel düşünceye karşı çıkıyoruz ve eğitimi yeniden tasarlamak ve eğitimi daha erişilebilir, katılımcı ve modern zaman öğrencileri ve kendilerine hizmet veren kurumlar ile daha ilgili hale getirmek adına yeni öğrenim modellerinde gelişim sağlıyoruz. Yüksek eğitim ve K-12’dekilerin yanı sıra dünya genelindeki kurumlar ve devlet kurumlarındaki müşterilerimizle ve iş ortaklarımızla kurduğumuz ortaklıktaki misyonumuz, her bir öğrencinin yaşam boyu öğrenim tutkusuna ilişkin ilham sağlayarak potansiyellerinin tamamını gerçekleştirmelerinde yardımcı olmaktır. Blackboard’a ilişkin daha fazla bilgi için bizi @Blackboard’dan Twitter üzerinde takip edin.

Detaylar için tıklayınız

http://www.blackboard.com/news-and-events/press-releases/2016/welcome-bill-ballhaus-blackboard-chairman-of-the-board-president-and-ceo.aspx

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here